Your Cart

Özel Tasarım E-Ticaret Sitesi


Özel Tasarım E-Ticaret Sayfası

Elektronik ticaret ya da diğer ismiyle e-ticaret, ürünlerin ya da hizmetlerin ilgilenenlerle internet içerisinde buluşturulduğu ticaret türüne verilen genel addır. Bu çeşit ticarette sağlanan hizmetin ya da ürünün satış işlemleri, dağıtımı, ödemesi ve ek reklam süreçlerinin tamamı internet üzerinden yapılır. Yani bir diğer ifadeyle bilinen geleneksel ticaretin dijitalleşmesi ve işlemlerin tamamının internet üzerinden gerçekleştirilmesidir. Dijitalleşmenin gelişmesi ve e-ticaret sitelerinin online alışverişte önemli bir payda haline gelmesi markalar için, sitelerin kişiselleştirilmesi ve hizmet anlayışının iyileştirilmesi ihtiyacını doğurdu.

Neden Özel Tasarım E-Ticaret Sayfası?

Şu anda e-ticaretle internet üzerinden satış yapmak isteyen bir kişi ya da marka, sunduğu ürün ya da hizmete yönelik bir web site kurarak ilk adımı atabilir. Ancak başarılı olmanın sırrı sadece dijital bir platform oluşturarak kenara çekilmek mi? Değişen pazarlama koşullarında bunun başlı başına yeterli olmayacağını bilecek kadar e-ticaret bilgisine sahipsinizdir. Günümüzde en çok tercih edilen içerik yönetim sistemi olan Opencart, binlerce tema opsiyonuna sahip. Bu anlamda temalar, herkesin beklentisini bir noktaya kadar karşılayabilecek kadar yeterli. Ancak sizi ve markanızı tam anlamıyla yansıtacak kadar özel mi? Ön izlenim ziyaretçinizin müşterinize dönüşüp dönüşmeyeceğini belirleyen bir kriterdir. E-Ticarette ön izlenimi yaratan mağazanız değil, web siteleriniz olacağından özel tasarım e-ticaret sayfaları olacaktır. E-Ticaret için özel tasarım bir sayfaya sahip olmak, sizin işinize gösterdiğiniz özeni müşterilerinize doğrudan yansıtacağınız anlamına gelir. Niş alanın gerektirdikleri, erişilebilirlik, müşterinin kitlesinin zevki ve beklentisi gibi onlarca faktörün belirlenerek özel tasarım e-ticaret sayfalarının oluşturulması, geri dönüşlerinizi anlamlı oranda arttıracaktır. Özel E-Ticaret Sayfası Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler E-Ticaret sektörü içerisine girerken özgün ve müşteri çekecek bir fikrin olması çok önemlidir. Çünkü aslında geniş bir sektörden bahsediyoruz. Doğal olarak özgün olmayan fikirler rakiplerine göre daha az ilgi görmektedir. Özgün bir fikri besleyerek, dijital ortamda eşsiz bir pazara dönüştürmeniz hedefledikleriniz dahi ötesine geçmenize yardımcı olacaktır. Detaylı bir araştırmaya başlamadan önce ne ile ilgili bir araştırma yapılması gerektiği belirlenmeli, etkili bir yol haritası hazırlanmalıdır. Sektör ile ilgili temel konularda bilgi sahibi olmak, etkili bir e-ticaret sayfası oluşturma konusunda yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra pek çok kriter daha göz önüne alınmalıdır:
• Sektör istatistikleri,
• Sektör trendleri,
• Müşteri kitlesinin demografik özellikleri,
• Erişilebilirlik,
• Kullanıcı deneyimi ve SEO uyumu,
• Pazarlanan hizmetlerle/ürünlerle tasarım uyumu,
• Marka site tasarımı uyumu,
• Farklı markaların e-ticaret hikayeleri ve site tasarımları.

Profesyonel Özel Tasarım E-Ticaret Sitesi

Dijital platformlara gösterilen ilgiyle birlikte, e-ticarette yerini almak isteyen girişimci kitle de giderek genişledi. Rakip havuzunun genişlemesi, taze bir marka olarak size gölge düşürebilir. Bu yüzden de özel tasarım olan siteyle beraber bu işe girmek, sizi rakip firmalara göre bir adım öne taşıyacaktır. E-Ticaret Dükkanı olarak, özel tasarımları uzman ekibimizle birlikte hazırlıyoruz ve markanızın birçok farklı yanını müşterilerinize biz yansıtıyoruz. Tasarımlarımız genel olarak müşterilerimizin en rahat şekilde kullanabilmesi ve satışların artmasına yönelik yapılmaktadır. Ne yazık ki, sektör içerisinde birbirinin benzeri site tasarımlarını kullanan markaların sayısı çok fazla. Bu da sizleri diğerlerinden ayırmanın önüne geçer ve markanızı sıradanlaştırır. Farklı ve markanıza uygun bir tasarıma sahip olmak, müşterinin dikkatini çekmesini ve size ilgi duymasını sağlayacaktır. Bununla birlikte yaptığımız tasarımlar sadece bilgisayar tabanlı değildir. Bu da bir müşterinin doğrudan telefon üzerinden de markanıza ulaşarak sizden ürün ya da hizmet satın almasını sağlar. Dışarıdan görünenin aksine bir e-ticaret sitesi yaratmak içerisinde birçok detay barındırır. Ürünlerinizin veya hizmetlerinizin müşteriyle en doğru şekilde buluşması, sitenizin tasarımı ile doğrudan bir ilişki içerisindedir. Bu yüzden konu için deneyimli uzmanlarla çalışmak, yeni başlayanlar için doğru bir adım olacaktır. Özel tasarım e-ticaret sitesi için profesyonel yardım almanın şart olduğunu düşünüyorsanız, içiniz rahat bir şekilde bizimle iletişim kurabilir ve detayları öğrenebilirsiniz.

Özel Tasarım E-Ticaret Sitesi Mi İstiyorsunuz?

 

Bu sitede kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır.